Jajkiáltás és ébredés

 

Laurent Obertone: Gerilla

Franciaország végnapjai

Kárpátia Stúdió, 2019

 

 

Földi László titkosszolgálati szakértő kötelező olvasmánnyá tenné 500 millió európai polgár számára Laurent Obertone: Gerilla című, magyarul is megjelent kötetét, amit Bán Mór sci-fi-író „az utóbbi évek egyik legfontosabb európai regényé”-nek nevezett.

A vaskos munka Franciaország „utolsó három napjának apokalipszisét”- írja le. Egy virtuális világ hihetetlennek tűnő térnyerését a történelmileg kialakult francia hon (potenciálisan az európai nemzetállamok) felett, az ország önfeladását a fokozatosan terebélyesedő migráció nyomása alatt.

Lényegét tekintve mi tehát ez a regény? Bizony nem más ez, mint aggódó figyelmeztetés. Ébredjetek fel, emberek, és haladéktalanul cselekedjetek, mert „ami Franciaországgal történik, megtörténik majd máshol is.”

Egy párizsi külvárosi negyedben „az egyik csapdába csalt rendőr elveszti hidegvérét, és válogatás nélkül tüzet nyit. /…/ Az iszlámista gettó lángra lobban, amibe az egész ország beleremeg”. Az erőszak mindenkit megrémít, fogságába ránt, és mindent elural a káosz. A hódító migránsok és a helyi rendőrcsapat közötti kezdeti kis összecsapás lépésről-lépésre haladva országossá eszkalálódik.

Laurent Obertone regénye két világ, a terroristák minden értéket romboló, válogatás nélkül gyilkoló táborának és a fennálló társadalmi rendet védelmezők összecsapásainak naplószerűen rögzített eseményzuhataga. Az író egy, az erőszak ideológiájára épülő intoleráns virtuális világ tragikumba torkolló térhódításának veszélyét tárja elénk. Egy megállás nélkül szélesedő, félig még virtuális, ám lehetőségeiben fokozatosan valóságossá váló erőszakos hatalom csap össze egy sok százados, a humánumot és az emberi méltóságot alapértéknek valló békés keresztyén gyökerű európai nemzetállammal.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Hasonló anyagaink

Gulliver Liliputban

Geréb Zsolt: Teológiai tanulmányok, prédikációk, könyvismertetések 2016–2021