Szólj ötágú síp I-II.

Két- és háromszólamú kórusművek

Kálvin Kiadó, 2024
A/4  72+68 oldal, irkafűzött

Ünnepi hangversennyel és kórusgyűjteményének átadásával köszöntötték a 80 esztendős Berkesi Sándor Kossuth- és Liszt-díjas karnagyot a Debreceni Református Nagytemplomban 2024. június 8-án. Az esemény egyik legszebb pillanata volt, amikor Bódiss Tamás, a Magyarországi Református Egyház Egyházzenei Igazgatóságának vezetője átadta az ünnepeltnek a műveiből szerkesztett, Szólj, ötágú síp címen a Kálvin Kiadó gondozásában megjelent kétkötetes kórusgyűjteményt.

„E kórusgyűjteményt az az elsődleges szándék vezeti, hogy énekelnivaló anyagot adjon az egyházi iskolai és a különböző típusú, színvonalú református, protestáns kórusoknak. Különösen aktuális ez most, amikor néhány éve istentiszteleteinken új énekeskönyvet használhatunk”" (Berkesi Sándor Előszavából)

Készült a szerző 80. születésnapja alkalmából, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület és az MRE Egyházzenei Igazgatósága támogatásával.

A nyomtatásban megjelent kórusgyűjteményekből terjedelem hiányában kimaradt tételek hamarosan elérhetőek lesznek – ingyenesen letölthető formában – ezen linken:

A Magyarországi Református Egyház Kálvin János Kiadója
1113 Budapest, Bocskai út 35. • Tel.: (06-1) 386-8267; (06-30) 276-7343