Huber Wolfgang
Dietrich Bonhoeffer.
A szabadság felé vezető úton

Kálvin Kiadó – Luther Kiadó, 2024
 A/5; 340 oldal; kartonált; 6900 Ft

A XX. század egyik legnagyobb hatású teológusának, a börtönbüntetését követően 1945-ben Hitler személyes parancsára kivégzett Dietrich Bonhoeffernek a szellemi hagyatékát mutatja be Wolfgang Huber német evangélikus teológus, korábbi püspök ebben a teológiai portréban. A Csizmadia Csaba fordításában megjelenő kötet a mártírsorsú lelkész teológiai életművének a teljes szakirodalomra kiterjedő, rendszerezett elemzését nyújtja. Huber nagyívű áttekintése ráébreszti az olvasót: személyes egzisztenciális körülményei nyomán Bonhoeffer olyan páratlan szellemi gyümölcsökkel gazdagította a teológiatörténetet, amelyek ma is következetes elköteleződésre és cselekvésre ösztönzik a hit útján járókat.

A Magyarországi Református Egyház Kálvin János Kiadója
1113 Budapest, Bocskai út 35. • Tel.: (06-1) 386-8267; (06-30) 276-7343
E-mail: kalvin.kiado@kalvinkiado.hu
Weboldal: kalvinkiado.hu • facebook.com/kalvin.kiado

Szabó Elődné Melinda (szerk.)
Mindennap veled

Középiskolai áhítatok

Kálvin Kiadó, 2024
Fr/5; 192 oldal; kartonált, füles; 2500 Ft

A Tatai Református Gimnáziumban minden reggel Isten igéjével és annak rövid üzenetével kezdi a napot a teljes iskolaközösség. Ezek a reggeli tíz percek közelebb visznek Istenhez, erősítenek, tanácsot adnak, bátorítanak. Minden megvan bennük, ami a naphoz, az élethez kell az iskola egész közössége, a tanulók, a tanárok és dolgozók számára.

Az áhítatok nemcsak az Istennel való kapcsolatban erősítenek, hanem egymással is. Az áhítat közösséget épít kicsik és nagyok, tanárok és diákok között. Az egész iskolai közösség épül.

A kötetben ezekből az áhítatokból ad válogatást az iskola lelkésze, Szabó Elődné Melinda. Az ott és akkor megfogalmazott, aktuális üzenetek így most könyv formában is megszólalhatnak az olvasók számára. A könyv egyúttal motivációként és példaként segítheti az iskolalelkészek szolgálatát is.

A Magyarországi Református Egyház Kálvin János Kiadója
1113 Budapest, Bocskai út 35. • Tel.: (06-1) 386-8267; (06-30) 276-7343
E-mail: kalvin.kiado@kalvinkiado.hu
Weboldal: kalvinkiado.hufacebook.com/kalvin.kiado